Kilka słów o nas
Kontakt
Wyślij swoją opinię
Zaproszenie na warsztaty

Wiadomości

Zobacz najnowsze ...

Napisali o nas ...
Przydatne adresy
Inne artykuły

Brokowo-Akademia Zdrowego Stylu Życia

Brokowo Puszcza NoteckaSzukaj firmę Pojezierze Wałeckie
Piesze wycieczki, spacery po puszczyTak, wypoczynek to nie tylko leżenie.
Warto - szczególnie w tych pięknych okolicach w czasie noclegu na terenie Puszczy Noteckiej - wybrać się na spacer lub pieszą wycieczkę.

Nic tak nie niszczy naszego organizmu, jak długotrwała fizyczna bezczynność. To ruch jest lekarstwem na prawie wszystkie dolegliwości.
Spacer, marszobieg, spacer z kijkami doskonale odprężają psychicznie.
Pragniesz więc uspokoić się przespaceruj się! Szczególnie, gdy masz do dyspozycji tak piękne okolice. Nie muszą to być kilometry jak u zawodowców. Przemieszczaj się na dystansach dopasowanych do swoich możliwości.


Spacer po puszczyZachęcamy więc do spędzenia kilku dni w naszym towarzystwie. Być może sprawi to, że wejdzie Wam w nawyk inny tryb życia, którego będziecie mieć okazję zakosztować. Systematyczne spacery po puszczy to świeże powietrze, które usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego, poprawiają wentylację płuc, reguluje przemianę materii, hartuje organizm.

Bez wątpienia to najbezpieczniejsza i najbardziej uniwersalna forma ruchu. Poprawia sylwetkę, obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, spowalnia procesy osteoporozy, poprawia kondycję mięśni i nóg. Doskonała forma regeneracji organizmu po urazach. Walory puszczy - olejki eteryczne - wprawiają nas w dobre samopoczucie i sprawiają, że sen jest intensywniejszy. Budzimy się bardziej wypoczęci. Doskonała forma radzenia sobie ze stresem, bo nie bez powodu mówi się, że stres trzeba wychodzić.

Spacer po puszczy


Chodzenie to również spalanie. Wpływa więc zbawiennie na sylwetkę. Wbrew pozorom często spalamy podczas spacerów tyle samo kalorii co przy stosowaniu innych, nieraz trudniejszych ćwiczeń.

Spacery to najlepsza forma aktywności dla tych, którzy z tego typu wysiłkiem nie mieli wcześniej do czynienia. Zapomnieli o ruchu w natłoku codziennych obowiązków.

Warto wspomnieć, że 6-kilometrowy spacer to wydatek energetyczny równy 360 kcal.
Dla utrzymania właściwej masy ciała dietetycy zalecają 45-minutowe spacery trzy razy w tygodniu. Ci, którzy marzą o schudnięciu powinni spacerować nawet codziennie. Przyjemne z pożytecznym! Zapraszamy do Brokowa - Twoja wizyta wsparta zdrową i dietetyczną kuchnią pozwoli Ci zrelaksować się i nabrać energii do działań dnia codziennego.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o BROKOWIE - zapraszamy do kontaktu

Galerie powiązane z tym wydarzeniem: